30Yıllık

Deneyim

KAUTEK A.Ş. Otomotiv sektöründe binek ve hafif ticari araç pazarına yönelik kauçuk ve metal ürünleri tedarikçisidir.

30 yılı aşan otomotiv sektörü tecrübemiz ile 2012 yılında kauçuk metal alanında da değerli müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayabilmek ve daha iyi hizmet verebilmek adına KAUTEK markamızı oluşturduk.

 • BURÇBAĞLANTILARI

  Burçlar, şasi ya da süspansiyon sistemini karosere bağlayan ,genelde rotilli kollar, salıncaklar ve çeşitli alt kollara monte edilen doğal kauçuk içeren elastik bağlayıcılardır.Burclar yoldan gelen çeşitli darbeleri ve titreşimleri isole ederek aracın sürüş kontrolünü ve konforunu sağlar.

  GRUP İNCELE
 • MOTOR TAKOZUKOMPONENTLERİ

  Motor takozu, aracın motoru ile şasiyi bağlayan doğal kauçuk içeren elastik bağlayıcılardır Motor takozları yüksek frekanslı motor titreşimlerini karosere iletilmesini ve düşük frekanslı sasi titreşimlerini motora iletilmesini isole eder. Motor takoz sistemi ağırlıklı olarak iki türden oluşur: kauçuk takozlar ve hidrolik takozlar; motor büyüklük ve aktarma dinamiklerine göre motor takoz türleri düşük frekanslı yüksek sönümlü ve yüksek frekanslı düşük sönümlü olarak ayrılarak doğrudan titreşim kontrolü ve izolasyonu ile sürüş konforu sağlar.

  GRUP İNCELE
 • ŞANZIMANTAKOZLARI

  Şanzıman takozları, aracın motoru(şanzıman tarafı ) ile şasiyi bağlayan doğal kauçuk içeren elastik bağlayıcılardır Şanzıman takozları yüksek frekanslı motor titreşimlerini karosere iletilmesini ve düşük frekanslı şasi titreşimlerini motora iletilmesini isole eder. Şanzıman takozları doğrudan titreşim kontrolü ve izolasyonu ile aktarma dinamiklerine göre titreşimleri emerek sürüş konforu sağlar.

  GRUP İNCELE
 • AMORTİSÖRTAKOZLARI

  Amortisör takozları şasi ve süspansiyon sistemini bağlayan doğal kauçuk içeren elastik bağlayıcılardır. Amortisör takozları şasi ve süspansiyon sistemi arasındaki süspansiyon takozlarından gelen titreşimleri izole etmekte rol oynar. Aşırı yükler ile karşılaşıldığında, bu tür parçalar karoserin yapısal kısımlarına zarar gelmesini ve metal teması ile oluşabilecek anormal sesleri önler.

  GRUP İNCELE
 • SÜSPANSİYONTAKOZLARI

  Süspansiyon takozları süspansiyon sistemi içinde yer alan doğal kauçuk içeren elastik bağlayıcılardır. Süspansiyon takozları, amortisör ve amortisör takozu arasında aşırı yükleri, sönümleyerek karoserin ve amortisörün hasar görmesini engeller ve bu dinamiklerle göre yükleri emerek sürüş kontrolünü ve konforunu sağlar.Gelişmeler ve Yeni Ürünlerimiz ve daha birçok içerik hakkında anında bilgi alabilirsiniz.

  GRUP İNCELE
 • ŞAFTTAKOZLARI

  Şaft takozu, şanzıman ile şaft mili arasındaki bağlantı elemanıdır. Şaft takozu şanzımandan gelen dönme momentini azaltarak, kontrollü olarak gücü aktarır. Yaygın olarak arkadan itişli ve 4 lastik çekişli araçlarda kullanılır.

  GRUP İNCELE
 • EGZOZTAKOZLARI

  Egzoz takozu, egzoz borusu ve şasi arasında yer alan doğal kauçuk içeren elastik bağlayıcılardır. Egzoz takozu egzoz boru sistemini sabitler ve egzoz borusundan gelen titreşimleri izole ederek şasiye iletilmesini engeller. Böylece metal teması ile oluşabilecek anormal sesleri önler.

  GRUP İNCELE
 • VİRAJ DEMİRLASTİKLERİ

  Viraj demir lastikleri, viraj demiri ve şasi arasında yer alan doğal kauçuk içeren elastik bağlayıcılardır. Bu burçlar bir viraj demirini sabitleyerek Sürüş esnasında yoldan gelen aşırı yük darbelerini, yükleri ve titreşimleri izole eder ve bu dinamiklerle göre yükleri emerek sürüş kontrolünü ve konforunu sağlar.

  GRUP İNCELE
 • HORTUMLARGRUBU

  Hortumlar, motor soğutma ve yakıt sisteminde kullanılan doğal kauçuk ve silikon içeren elastik bileşendir.

  GRUP İNCELE

Kautek e-posta abonesi olun

Gelişmeler ve Yeni Ürünlerimiz ve daha birçok içerik hakkında anında bilgi alabilirsiniz.

© 2022 Kautek Otomotiv A.Ş. - Kauçuk ve Metal Ürünleri Tedarikçisi